Im samochód jest starszy i znacznie bardziej wypracowany, tym większe niebezpieczeństwo, iż w końcu przestanie spełniać wyczekiwania kierowcy. Na rynku pojawiają się coraz to pionierskie modele prędsze i ładniejsze, wobec tego nawet kilkuletnie auto może prezentować się przy nich mniej atrakcyjnie. Wszyscy, których nie stać na nabycie nowego pojazdu, mogą zdecydować się na tuning, inaczej podrasowanie auta.

Zazwyczaj sprowadza się on do polepszenia mocy, uzyskania pokaźniejszych prędkości, bardziej profesjonalnego przyspieszenia oraz podniesienia ilości obrotów silnika. Tuning taki zwany jest mechanicznym. Podobnym mu typem modyfikacji posiadanego auta będzie tuning elektroniczny. Obecnie wytwarzane samochody są przeważnie wyposażone w silnik sterowany za pomocą peceta. Tuning elektroniczny ma na celu unowocześnienie oraz usprawnienie oprogramowania takiego kierującego komputera. Zmiana ustawień ma przyczynić się do polepszenia pracy silnika. Modyfikacja taka oznaczana też bywa tuningiem chipowym.

Jest przeważnie stosowaną formą elektronicznego tuningu. Jeśli interesuje Cię tuning mechaniczny, zobacz na przykład katalizatory. Zastosowanie trafnych akcesoriów może także znacznie poprawić wygląd auta. Decydując się na poddanie auta tuningowi, właściciel może mieć różne cele. W większości wypadków chce unowocześnić auto, zakłada w następstwie tego innowacyjne alufelgi oraz eksperymentuje ze światłami. Częstym celem jest również indywidualizacja wozu. Właściciel, zwykle pasjonat pragnie odróżnić własny pojazd od innych aut tego samego modelu.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY