Wiadomo, że jeśli korzystamy z czegoś zbyt długo i zaczyna nas to coraz to bardziej wciągać, po pewnym czasie uzależniamy się od takiej rzeczy. Tak samo jest z internetem. Na pierwszy rzut oka internet wydaje się być nieniepokojący. Został stworzony w celu upraszczania wszelkim życia. Niemniej jednak, gdy trwonimy kontrolę na korzystaniem z niego, może to powodować uzależnienie. Przeważnie zaczyna się to nieśmiało.

Każdego dnia spędzamy coraz więcej czasu buszując po internecie, wykorzystując z portali społecznościowych lub też grając w gry internetowe – speedtest. Uzależnienie od internetu ma prawo objawiać się nadpobudliwością, agresją (zwłaszcza u dzieci oraz nastolatków), odczuwaniem jakiegoś niedosytu, gdy przynajmniej kilka razy dziennie nie odwiedzimy serwisu społecznościowego, czy nie zagramy w jakąkolwiek grę. Szkodliwość internetu objawia się nie tylko uzależnieniem.

W tej chwili dzięki internetowi jesteśmy w stanie stać się nawet ofiarami kradzieży. Niekoniecznie kradzieży pieniędzy, chociaż to dość w wielu przypadkach się zdarza, ale kradzieży danych, zdjęć, plików z komputera. Żeby zapobiec temu musimy stosować środki ostrożności, pomiędzy innymi programy antywirusowe.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY