Na półkach sklepowych mamy bardzo różne kawy. Zapakowane są one w przeróżne opakowania, pudełeczka, woreczki. W pewnych sytuacjach niezmiernie długo zastanawiamy się nim wybierzemy tą godziwą. By wiedzieć, jak dana kawa smakuje powinniśmy jej spróbować. Nie ma innego sposobu na sprawdzenie jej smaku. Są kawy podobne do siebie w smaku, jednakowoż są też oraz takie zupełnie przeróżne.

Kawę można poddać klasyfikacji. Wyróżnia się kawy w ziarenkach, kawy rozpuszczalne oraz te, jakie są liofilizowane. W Polsce najpopularniejsze są kawy rozpuszczalne. Większa część z nas popija właśnie takie kawy. Niegdyś nie były one dostępne. Należy było sprowadzać je z zagranicy – a to w pewnych sytuacjach było nadzwyczaj zawikłane. Kupowało się w takim razie kawy w ziarnach oraz stosownie przygotowywało do parzenia – mieliło w młynkach do kawy tak, aby uzyskać właściwą strukturę takich ziaren, żeby rozdrobnić je.

Nie zdołały być nazbyt drobne, ale oraz zbyt grube. Każdy samodzielnie musiał opisać, jaka kawa smakuje mu w najwyższym stopniu. Współcześnie mamy niezwykle kolosalny wybór kaw. Są rozmaite smaki, różni producenci i punkty – sklep internetowy z kawą. Jeżeli kawę eksportuje się niemal do wszystkich krajów świadczy to, że musi być fabrykowana w olbrzymich ilościach – i tak również jest w rzeczywistości.

Każdego roku produkuje się aż 7 milionów ton kawy. To faktycznie wiele. W zależności od tego, gdzie taka kawa zostanie wyprodukowana, z plantacji jakich krajów zostanie zebrana oraz jak zostanie przygotowana zależy jej smak. A smaki są bardzo przeróżne. Pewnie każdy z nas spotkał się z kawą o wiele bardziej gorzką czy taką, której smak był niemal słodkawy. Kawę należy potrafić przygotować. Nieraz taki napój nie jest zanadto smaczny – powinniśmy go poprawnie przyprawić.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY