Wielu posiadaczy czworonogów wybierając się z wizytą do weterynarza, skarży się, że ich pupilki mają kaszel, jakiemu trudno zaradzić – koci okulista warszawa. Czasami sami podajemy stworzonym przez nas zwierzakom farmaceutyki, syropy, jednakże nieczęsto obserwujemy jakiekolwiek wyniki. Właściciele psów uważają, że ich ulubieńcy przeziębili się na spacerze i od tego czasu natarczywie kaszlą. Domowa terapia nie daje efektów, skutkiem tego po pewnym czasie decyzją się na wizytę u weterynarza.

W trakcie takiej wizyty zwykle prowadzone są badania kliniczne, których wyniki ukazują, że kaszel u pieska ma gruntownie inne podłożenie, niż przeziębienie.

Najczęściej okazuje się, iż kaszel jest jedynie jednym z objawów niewydolności krążenia w psim organizmie ludzkim. Schorzenie to nosi fachową nazwę kardiomyopatii rozstrzeniowej i objawia się powiększonym sercem. W takiej sytuacji stosuje się przeważnie właściwe leczenie, a też wprowadza dietę, co już po kilku tygodniach daje korzystne rezultaty.

Jedynie, bowiem właściwie leczony pies może ponownie odzyskać zdrowie, a tym samym radość życia. Niejednokrotnie zapominamy, że fizjologia psa jest totalnie inna niż człowieka i próbujemy naszego pupilka leczyć syropami i antybiotykami przeznaczonymi dla ludzi. Takie postępowanie nie jedynie nie poprawi samopoczucia psa, ale w wielu wypadkach może jego stan jeszcze pogorszyć. Kaszel u pieska jest nie tylko objawem złego krążenia, niemniej jednak również może być przyczyną groźnej choroby płuc. Najczęściej jest, bowiem pierwszym dostrzegalnym objawem tejże choroby, jaka nieleczona nieustannie rozwija się oraz powoduje, ze pies czuje się coraz gorzej, przestaje mieć chęć do zabawy, oraz pokaźniejszą część dnia po śpi.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY