Każdorazowo przed wypożyczeniem wozu trzeba uzyskać szczegółowe warunki umowy. Nawet jeżeli pracownik wypożyczalni poinformuje konsumenta o wszystkich zapisach umowy oraz nakreśli gruntownie konsumentowi wszelkie warunki wypożyczenia oraz zwrotu samochodu, należy dokumentnie przeczytać umowę.

Na ogół wszelkie okoliczności wypożyczenia są zawarte w umowie, niemniej zdarza się, że wypożyczalnie zawierają w umowie zapis, że kontrahentowi znany jest szczegółowo regulamin wypożyczalni. W takim przypadku należy również spowodować gruntownie wszelkie zapisy owego regulaminu. Jest to szczególnie ważne w przypadku rezerwacji wozu drogą internetową. W takim wypadku konsument zawiera umowę już w chwili złożenia zamówienia on-line, w związku z tym w momencie odbioru wozu z wypożyczalni ma obowiązek już się do nich wykorzystywać. W wypadku rezerwacji online należy jednakże obowiązkowo w czasie fizycznego wypożyczania samochodu prosić o papierową wersję umowy i warunków wypożyczenia samochodu.

Posiadanie takiego dokumentu ma prawo być przede wszystkim pożyteczne w wypadku konieczności rozstrzygania sporów powiązanych z ewentualnymi kłopotami połączonymi w wypożyczonym autem – przetestuj wypożyczalnia samochodów Siedlce. Jednym z zapisów umowy jest dokładne określenie terminu oddania auta po upływie czasu, na jaki opiewa umowa wypożyczenia. Nie należy ograniczać się wyłącznie do sprawdzenia daty, ale w głównej mierze spowodować, czy umowa nie zawiera dokładnych ram czasowych z starannością do jednej minuty. W praktyce zdarza się, iż umowa obejmuje czas wypożyczenia z uwzględnieniem dokładnego czasu zwrotu wozu.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY