Podczas wyboru grzejnika łazienkowego kluczowe jest, aby wziąć pod uwagę jego typ oraz sposób działania. Grzejniki łazienkowe mogą być elektryczne, wodne lub hybrydowe. Wodne przyłącza się do systemu centralnego ogrzewania i działają wtedy, kiedy w całym obiekcie działa ogrzewanie. Z kolei modele elektryczne funkcjonują w niezależny sposób, co umożliwia ich stosowanie praktycznie bez przerwy. Grzejniki wodno-elektryczne łączą oba te rozwiązania, co powoduje, że są wygodne i praktyczne, gdyż można je włączać po zakończeniu sezonu grzewczego, wykorzystując prąd. Poza samym rodzajem grzejnika, bardzo istotne jest dobranie jego mocy do wielkości łazienki.
Grzejnik za słaby nie zagwarantuje odpowiedniego komfortu cieplnego, szczególnie w chłodniejszym okresie, za to za mocny doprowadzić może do niepotrzebnego zużycia energii. Moc grzejnika powinna być zatem dobrana starannie do specyfiki pomieszczenia i metrażu. Ważnym czynnikiem podczas wyboru grzejnika będzie również rodzaj materiału, z jakiego go wykonano, a także jego odporność na wilgoć.
Łazienki są pomieszczeniami o podwyższonej wilgotności, dlatego też grzejniki łazienkowe muszą być dobrze zabezpieczone przed korozją. Modele zrobione z materiałów nierdzewnych lub pokryte specjalną powłoką antykorozyjną mają większą trwałość i sprawdzają się lepiej w takich warunkach, warto więc w nie zainwestować, żeby potem mieć przez wiele lat spokój. Takich kryteriów nie będą musiały spełniać grzejniki pokojowe, gdyż w pomieszczeniach, w których się je montuje nie ma problemów z nadmierną wilgocią.
+Tekst Sponsorowany+
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.