Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Internetowa strona – jakie są podstawowe etapy

Decydując się na uruchomienie swojej internetowej strony liczyć się trzeba z faktem, że jej wykonanie może zająć nieco czasu. Dużo zależeć będzie rzecz jasna od tego, jaki zakres nowych funkcjonalności oraz treści trzeba będzie przygotować, ale w każdej sytuacji poszczególne etapy będą bardzo podobne.

Przede wszystkim rozpocząć należy od tego, żeby poszukać firmy która wszystko wykona. Najszybciej się to zrobi korzystając w wyszukiwarki, po podaniu w niej słów strona www można przeglądnąć uzyskane wyniki i zdecydować się na coś. Początkowym etapem każdego projektu jest szczegółowe zebranie wymagań i preferencji.

Etap ten jest bardzo ważny, bowiem na podstawie przeprowadzonej analizy przygotowywany jest zakres prac i ich koszty. Jeżeli wszystko zostanie wstępnie ustalone, to trzeba to wszystko zapisać pod postacią umowy, obowiązkowo z uwzględnieniem terminu oraz ceny do zapłacenia. Gotowa umowa jest sygnałem do tego, że do pracy mogą przystąpić graficy i programiści. Proces robienia serwisu i opracowania wszystkich funkcji jest najdłuższy, a po jego zakończeniu należy przystąpić do testów.

W czasie nich często pojawi się potrzeba jakiś poprawek, tak aby wszystko funkcjonowało bez błędów i niedoróbek. Po skończeniu testów nowa strona zostaje przenoszona na adres widoczny w internecie i udostępniana użytkownikom. Niejednokrotnie nie będzie to wcale koniec współpracy, ponieważ jeżeli zaczną się pojawiać nowe pomysły, to również należy je rozplanować i potem wykonać prace.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY