W życiu wielu ludzi nadchodzi moment, kiedy czują, że mają coś do ofiarowania innym. Jedni próbują swoich sił w pisaniu wierszy, inni intensywnie myślą o napisaniu powieści, a jeszcze inni odczuwają chęć zmierzenia się z farbami i sztalugą. Niestety, tylko nieliczni spełniają swoje marzenia i odpowiednio się realizują w tym, co robią.

Lecz należy spróbować, może się okazać, iż ktoś ma ukryte talenty, które wcześniej nigdy się nie ujawniły. Malowanie obrazów, to zamykanie świata zewnętrznego na płótnie, zatrzymanie w czasie, lub przelanie na papier, płótno bądź też inny materiał swoich fantazji, wizji, odczuć, przemyśleń – podobrazia malarskie. Aby pozostać malarzem, nie potrzeba zaopatrywać się w drogie materiały malarskie. Jest wielka różnica w posługiwaniu się farbkami olejnymi i akwarelami, temperami, akrylowymi.

Nawet nie chodzi tu o cenę, jednakowoż o trudność posługiwania się pojedynczymi farbami. Żeby sprawić, czy damy sobie poradę z pędzlem, najprzyzwoiciej rozpocząć od szkicowania ołówkiem, bądź kredkami. Stawianie praktycznych linii, kreślenie zarysów, trzymanie proporcji, to czynności, których wolno się nauczyć.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY