W naszym kraju w dalszym ciągu wiele instalacji grzewczych opartych jest o piece na stałe paliwa. Wśród tych pieców znajdzie się nowoczesne konstrukcje, które spełniają rygorystyczne normy w zakresie czystości palenia, ale wymagające wysokiej jakości paliwa. Jak również konstrukcje stare, do jakich można wrzucić w zasadzie wszystko, co się posiada, i co tylko uda się zapalić. Jednak aby faktycznie można było zapewnić w domu odpowiednią temperaturę, to opał musi mieć odpowiednią kaloryczność, albo musi go też być dużo.

W tym zakresie od wielu lat największym zainteresowaniem się cieszy tradycyjny węgiel. Występuje on w wielu różnych rodzajach, przede wszystkim różniących się rozdrobnieniem. Największą wartość mają odmiany złożone z większych kawałków, które będą się wolno palić przez dłuższy czas. W porównaniu z węglem znacznie gorzej wypada drewno, ale jest za to sporo tańsze od niego.

Zdecydowanie korzystniej do palenia w piecach nadawać się będą liściaste gatunki, szczególnie twarde. Dość wolno się one palą i wytwarzają więcej energii, niż iglaste odmiany. Jeśli chodzi o te ostatnie pewnym problemem będzie duża ilość żywicy, co wymaga użycia odpowiednich rodzajów pieców. W ostatnich czasach popularnością cieszyć się też zaczęły brykiety i pellety, produkowane z trocin czy wiór. Wszystkie te rodzaje opału znajdzie się bez problemów w jakimś dobrym składzie, a takiego poszukać na przykład można po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła hurtowa sprzedaż opału.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY