W naszej strefie klimatyczne ogrzewanie domów jest niezbędne. Najbardziej popularne są najróżniejsze instalacje centralnego ogrzewania, ale coraz częściej stosowane są jakieś dodatkowe sposoby. Na przykład w ostatnich czasach coraz więcej osób kupuje piecyki na pellet. Takie piece sprawdzają się świetnie w przypadku, gdy ktoś nie planuje montować kominka w klasycznej wersji, a posiada komin, do którego taki piec da się podłączyć. Do dyspozycji są piece nieduże, ogrzewające jedynie jedno pomieszczenie, jak również znacznie większe, które bez problemów sobie poradzą z całym piętrem.

Typowe kominki także bardzo dobrze nadają się do ogrzewania, i wielu właścicieli domów z takiej możliwości korzysta. W szczególności są polecane wodne wkłady kominkowe, jakie są świetnym uzupełnieniem typowej instalacji CO. Wkłady takie między ściankami mają warstwę wody, zresztą stąd pochodzi ich potoczna nazwa. Woda ta pod działaniem ciepła zaczyna się nagrzewać, a następnie za pomocą pompy zostaje rozprowadzona po całym pomieszczeniu.

Wybierając takie rozwiązanie należy jednak pamiętać, że będzie ono wymagało stałego zasilania prądem elektrycznym. Ponieważ coraz więcej miast zabrania korzystania z pieców na drewno i węgiel, w tym kominków, to rosnącym zainteresowaniem cieszą się także wkłady kominkowe gazowe. Przez wykorzystanie paliwa, jakie nie generuje zanieczyszczeń, są one znacznie bardziej ekologiczne i przyjazne dla środowiska, a równocześnie znacznie wygodniejsze w codziennym użytkowaniu.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY