Wielu właścicieli prywatnych domów cały czas przy ich grzaniu korzysta z rozmaitych pieców. W zależności od konstrukcji te piece pozwalają na spalanie kilku rodzajów materiałów opałowych. Niektóre są dedykowane tylko do jednego, w pozostałych można palić kilka rodzajami, to zależy od tego, co przewidział producent. Od bardzo dawno największą popularnością cały czas się cieszy ekogroszek Zamość.

Ekogroszek jest robiony z węgla o odpowiedniej grubości, przez co ma świetne własności energetyczne i nie trzeba do wcale dużo do tego, aby nagrzać odpowiednio we wnętrzu. Niestety sporą wadą ekogroszku stanowi jego cena, jaka także jest zaliczana do najwyższych. Trochę mniej zapłacić trzeba za pellet drzewny Zamość, jaki w wieku domach sprawdza się doskonale. Ten rodzaj paliwa jest produkowany z trocin i odpadów pochodzących z zakładów obrabiających drewno, a z powodu niskiej zawartości wody spala się ono dużo lepiej niż kawałki z drewna. Najtańszy jest pellet ze słomy Zamość, z tym że ma on dwa razy mniejszą wydajność niż węgiel i ekogroszek.

Z powodu tego, że jest on produkowany z różnych rodzajów słomy, to jest to produkt ekologiczny. Żeby nie było problemów z ogrzewaniem w okresie zimowym, każdy właściciel policzyć sobie musi, ile poszczególnego opału będzie potrzebne. Pamiętać też należy o tym, aby kupiony węgiel Zamość, pellet Zamość w należyty sposób przechowywać. W szczególności wrażliwy jest na to pellet, który po zawilgoceniu znacznie gorzej się spala. Dlatego też należy zadbać o to, żeby przechowywać opał w suchym miejscu.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY