Do w największym stopniu prostych napraw auta należy zamiana koła. Do wymiany kola będziemy wymagać: lewarka, klucza, kola zapasowego, a jeśli wymiana jest gdzieś na trasie to jeszcze trójkąt ostrzegawczy. Gdy wymiana koła jest gdzieś na parkingu w owym czasie trójkąt jest niepotrzebny, jeśli na trasie to trójkąt stawiamy ok 100m od auta. Pojazd zostawiamy na wrzuconym biegu i zaciągniętym hamulcu ręcznym, gdy mamy coś pod ręką np. kamień cegłę podkładamy pod koło z drugiej niż z tej, z jakiej złapaliśmy gumę. Jest to nadzwyczaj istotne oraz powinniśmy o tym pamiętać.

Jeśli mamy założone kołpaki to trzeba je zdjąć, albowiem zasłaniają śruby. By zdjąć kołpaki łapiemy je mocno i szarpiemy do siebie, jeżeli zechcą zejść bierzemy śrubokręt oraz podważamy je. Przed podniesieniem auta na lewarku luzujemy śruby w kole, bezsprzecznie w tym, w jakim mamy awarię. Ściągając koło robimy to subtelnie uważać by nie uszkodzić go oraz by auto nie straciło równowagi. Przykręcamy koło zapasowe oraz ostrożnie opuszczamy samochód na ziemię.

Później usuwamy lewarek. I co istotne należałoby na koniec sprawić ponownie umocowanie kół albowiem w innym razie czeka nas niemiła niespodzianka, jaka ma prawo doprowadzić do zabójczego wypadku – właśnie dlatego już dziś wypróbuj pomoc drogowa Kraków. Zamiana żarówki w wozie to w żadnym wypadku nie jest taka prosta sprawa jakby się wydawało. Modele aut do roku 1998 miały dosyć miejsca by swobodnie operować przy osłonie kurzowej.

W samochodach młodszych już może być z tym problem maski są coraz mniejsze oraz przy osłonach kurzowych znajdują się filtry powietrza, instalacje gazowe itp. W niektórych modelach samochodów wymiana żarówki jest o wiele bardziej karkołomna i aby wymienić żarówkę należy zdemontować całą lampę. Jeśli mamy starszy model samochodu wymianę żarówki zaczynamy od podniesienia maski oraz otwarcia osłony kurzowej, potem wypina się wtyczkę z kablami przez delikatne ruchy w prawo lewo i przy lekkim szarpnięciu. Kiedy wyciągniemy wtyczkę z kablami wtenczas dopiero możemy wyjąć spaloną żarówkę.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY