Zaplanowanie powierzchni magazynowej, hali produkcyjnej czy sklepowej w taki sposób, aby można z nich było wygodnie korzystać, będzie wymagało zastosowania paru ciekawych pomysłów. Jednym z nich są kurtyny magazynowe, jakie od dawna się cieszą dużym zainteresowaniem i sprawdzają się świetnie w takiej roli. Tego typu kurtyny są najczęściej robione z pasków foliowych o różnej szerokości.

Z reguły ta folia jest gruba i solidna, z tego też powodu bez problemów wytrzyma codzienną eksploatację przez długi okres czasu. Takie paski w zależności od miejsca zamontowania mogą mieć między kilka a kilkanaście centymetrów, a zasłaniają nawet otwory o kilku metrach szerokości. Najczęściej się je przyczepia do górnej części takiego otworu, ale spotkać też można wersje przesuwne. Wówczas paski są montowane w odpowiedniej ramce, jaką w razie potrzeby da się odsunąć i otworzyć całkowicie otwór.

Przeważnie są spotykane w przezroczystej wersji, lecz w razie potrzeby nie będzie problemu aby znaleźć w sprzedaży inne barwy. Głównym plusem takich kurtyn jest skuteczne, a równocześnie wygodne zabezpieczenie bram czy drzwi. Wiszące paski nachodzą na siebie, dzięki czemu chronią środek przed wiatrem, niską temperaturą czy pyłem i kurzem. Bez żadnego problemu można przez nie przejeżdżać czy przechodzić, i po tym samoczynnie wracają do swojej pierwotnej pozycji. Metoda ta jest również bardziej wszechstronnie wykorzystywana. Można przy jej pomocy wyznaczyć przykładowo stanowiska pracy, osłaniać maszyny czy dzielić pomieszczenia na mniejsze części.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY