Użytkowanie widłowych wózków, podobnie jak i innych pojazdów, jest związane co jakiś czas z koniecznością wymiany opon. Podczas pracy ogumienie zużywa się dość mocno, w części przypadków nawet naprawdę szybko. Tempo tego zużywania zależne jest chociażby od tego, na jakich nawierzchniach jeżdżą takie wózki i jak wyglądają przenoszone obciążenia. Jeśli opona do wózka widłowego Chełm będzie zbyt mocno zużyta, to będzie ją trzeba zmienić na nową, ponieważ ewentualna eksploatacja stworzyć może nawet jakieś zagrożenie.

Obecnie najpopularniejsze są dwa rodzaje tego typu opon, różniących się ceną i właściwościami. Najbardziej popularne są pompowane opony do wózka widłowego Lublin, wyposażone niejednokrotnie w dętki. Ponieważ są one wypełnione powietrzem, to posiadają dobre właściwości amortyzujące.

Bardzo dobrze sprawdzają się do jeżdżenia po nierównych podłożach, i przewożenia delikatnych, wymagających ostrożności rzeczy. Wśród tej rodziny opon najczęściej stosowane są radialne, które swoim wyglądem przypominają opony samochodowe. W niejednym zastosowaniu sprawdzą się jednak lepiej pełne opony. Środek w nich jest wypełniony specjalną gumą, co przekłada się na dużą odporność na zużycie i uszkodzenia mechaniczne. W ich przypadku nie ma kłopotu z przebiciami i stratą ciśnienia, co w niektórych przypadkach ma naprawdę duże znaczenie. Lecz ten typ opon cechuje się też mniejszą elastycznością, dlatego nie sprawdzi się w sytuacjach, kiedy trzeba będzie przewozić coś delikatniejszego.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY