Każdy kto lubi dobrą kawę wie, jak ważny jest odpowiedni ekspres do jej zaparzania. Ekspresy kawowe dostępne na rynku są bardzo różnorodne. Najtańsze egzemplarze można już kupić za kilkaset złotych, lecz nie należy się po nich spodziewać nie wiadomo czego. Urządzenia droższe to także gwarancja lepszej jakości wykonania, trwałości, wytrzymałości i znacznie smaczniejszej kawy, ale za nie zapłacić trzeba od tysiąca do nawet kilkunastu tysięcy. Znaleźć jednak można producentów, którzy mają w swojej ofercie urządzenia o świetnej jakości w przystępnej cenie, i do takich zaliczamy Jurę.

Ekspresy Jura to blisko sto lat historii, ponieważ firma funkcjonuje już od 1931 roku. Przez cały ten czas zajmuje się wyłącznie ekspresami do kawy, dlatego wie naprawdę dużo na temat parzenia tego niezwykłego napoju. Każdy Ekspres Jura to innowacyjne rozwiązania, gwarantujące niepowtarzalne doznania smakowe. Jednym z takich rozwiązań jest młynek do mielenia Aroma G3. Zrobiony z bardzo twardej stali bardzo dobrze będzie sobie radził nawet z mocno wypalonym ziarnem, doskonale je rozdrabniając. Poza tym użytkownicy mają wpływ na to, jak grube będzie mielenie, a co się z tym wiąże smak napoju.

Kolejną innowacją, jaką posiada ekspres Jura e8 jest technika impulsowego parzenia. Przy jej pomocy można uzyskać bardzo intensywny aromat w przypadku małych kaw. Niezwykle duże znaczenie dla smaku ma jakość wykorzystywanej wody, i tu także ekspres Jura ENA posiada nowatorskie rozwiązanie. Do oczyszczania tej wody wykorzystane zostały specjalne filtry, po zastosowaniu jakich nie jest potrzebne odkamienianie sprzętu. Rzecz jasna nie zapomniano o stronie wizualnej, a w tym względzie Jura ekspresy doskonale wypadają.

Dedykowany dział projektantów nieustannie czuwa nad tym, żeby każdy model ekspresu miał stylowy, nowoczesny wygląd. I rzeczywiście to ma miejsce, ponieważ wszystkie urządzenia tego producenta pozytywnie się wyróżniają pośród innych konkurentów. Oczywiście są także trwałe, niezawodne i łatwe w codziennej obsłudze, oraz co najważniejsze, robią naprawdę wyśmienite kawy.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY