Uprawa kwiatów i warzyw w naszej strefie klimatycznej wymaga zapewnienia odpowiednich warunków, w szczególności na wiosnę. Niższe temperatury wpływają bowiem niekorzystnie na rozwój, z takich też powodów ogrodnicza branża powszechnie stosuje różnego rodzaju tunele z foliami na zewnątrz. Jeszcze do niedawna popularnością cieszyły się szklarnie, lecz tworzywa sztuczne są jednak tańsze niż szklane szyby, a dają bardzo podobną funkcjonalność. Aktualnie na naszym rynku istnieje wiele modeli takich folii, dlatego raczej nie będzie problemu z wybraniem najlepszej. Różnią się wieloma parametrami technicznymi, z jakich najistotniejsza będzie wytrzymałość.

Zależnie od tego ile będzie się chciało użyć takiej folii, to należy zakupić odpowiedni wyrób. Folie Warte Polymers przeznaczone na parę lat są bardziej grube, często mają też dodatkowe wzmocnienia jakie zwiększają wytrzymałość na mechaniczne uszkodzenia. W ostatnich czasach coraz większą popularnością też się cieszą folie wielowarstwowe. Są one znacznie solidniejsze od tradycyjnych, lecz mogą mieć nieco gorsze parametry świetlne.

Przy wyborze folii jest to następna rzecz, jaka jest dokładnie do sprawdzenia. Żeby zagwarantować roślinom jak najlepsze warunki na rozwój jest zalecane, żeby przepuszczalność światła była na poziomie co najmniej dziewięćdziesiąt procent, wtedy się zapewni roślinom optymalny mikroklimat. W wielu przypadkach może też w tym pomóc perforacja, dzięki większej cyrkulacji powietrza zabezpiecza ona przed rozwijaniem się grzybów.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY