Praca siedząca będzie się przeważnie wiązać z tym, że siedzi się przy niej przy jakimś biurku. Całkiem niedawno jeszcze w sklepach najczęściej były spotykane biurka posiadające przytwierdzony na stałe blat. Ale że każda osoba ma przecież nieco inny wzrost, to ewentualne regulowanie wysokości siedzenia można było wykonać za pomocą odpowiedniego ustawienia krzesła. Ale w ostatnim czasie coraz częściej można się natknąć na modele biurek posiadające regulowane blaty. Za takie rozwiązanie będzie trzeba wprawdzie zapłacić nieco więcej, gdyż jeszcze dochodzi koszt całego mechanizmu, lecz daje ono w zamian jedną ogromną korzyść.

Mianowicie każdy użytkownik może sobie idealnie dopasować wysokość blatu do swoich potrzeb, przez co później się mu będzie wygodnie i przyjemnie pracować. Jeżeli ktoś decydował się będzie na takie biurko elektryczne z regulacją wysokości, to w pierwszej kolejności powinien zwrócić swoją uwagę na to, jaki mechanizm został w nim zastosowany. Różnych mechanizmów jest kilka na rynku, i będą się one różnić sposobem działania oraz ceną.

Duża część oferowanych modeli dysponuje regulacją ręczną, która jest tańszym i prostszym rozwiązaniem. Lecz całkiem sporo jest również elektrycznych modeli, w których sterowanie jest realizowane przy pomocy specjalnych silniczków. Wystarczy jedynie do tego nacisnąć przycisk, żeby po kilku sekundach mieć ustawioną wysokość. Często lepszej jakości elektryczne biurko będzie też posiadało różne dodatkowe wyposażenie, przykładowo uchwyt na słuchawki czy lampkę LED.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY