Spożywcze produkty z reguły mają bardzo różne wymagania związane z ich przechowywaniem, i trzeba ich dokładnie przestrzegać. W przypadku wielu produktów popełnione w przechowywaniu błędy spowodować mogą nawet poważne zatrucia pokarmowe, dlatego należy tego pilnować. Z przechowywaniem produktów żywnościowych nieodłącznie wiąże się jej okres przydatności, podawany przez producenta. W przypadku przetworów w słoikach, konserw, makaronów czy produktów sypkich niekiedy to nawet będzie parę lat, zakładając że się zachowa odpowiednie warunki. Praktycznie żadna żywność nie przepada za wysoką temperaturą i wilgocią, i ich należy zdecydowanie unikać.

Dobrze będą się do takich celów nadawały zamykane szafki w kuchni czy przedpokoju, a właściciele domów mogą zastanowić się nad wygospodarowaniem jakiegoś pomieszczenia na niewielką spiżarnię. W przypadku nabiału, produktów mięsnych czy też po otworzeniu butelki czy słoika konieczne może być wykorzystanie lodówki. Lecz nie należy z nią przesadzać, co niestety wiele osób robi upychając tam praktycznie wszystko, co tylko mają. W lodówce znajdować się powinny jedynie produkty które rzeczywiście tego wymagają.

Dobrym sposobem na przedłużenie okresu przydatności jest zamrażanie. W zależności od charakteru żywności można ją w ten sposób trzymać nawet kilkanaście miesięcy. Bardzo praktycznym pomysłem jest napisanie na opakowaniu daty włożenia do lodówki, co umożliwi kontrolowanie zapasów. Dużo na temat przechowywania żywności można znaleźć w serwisie https://zamrazarka.com/jak-mrozic-mieso-mielone/, jeśli ktoś jest zainteresowany to może tam zaglądnąć.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY