Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Winylowe panele – jakie mają wady i zalety

Pomysłów na ciekawe wykończenie podłóg w domu jest dużo. Cały czas ogromnym zainteresowaniem cieszą się klasyczne panele drewniane czy podłogowe deski. Ale kupujący zaczynają coraz częściej też wybierać panele wykonane z winylu, jakie od jakiegoś czasu zaczynają być coraz powszechniej dostępne. A zalet tego typu rozwiązania jest naprawdę wiele, chociaż pewne wady zapewne też się znajdzie. Przede wszystkim winyl jest bardzo odpornym i wytrzymałym materiałem.

Takie panele składają się z paru warstw o różnych właściwościach, a dodatkowo na górze pokrywa się je przezroczystą warstwą poliuretanu. To wszystko powoduje, że wytrzymałość mechaniczna panela jest bardzo duża, w szczególności na zadrapania i zarysowania, nawet w wersjach przeznaczonych do użytku domowego. A panele winylowe można też z powodzeniem montować w obiektach użyteczności publicznej, w których liczba chodzących jest na bardzo wysokim poziomie. Jedynie trzeba wybrać produkty o odpowiednich parametrach, które są właśnie przeznaczone do takich zastosowań.

Na pewno dużą zaletą tego typu paneli jest też wysoka odporność na działanie wody. Winyl to tworzywo sztuczne, więc nie ma obaw że zostanie on rozwarstwiony. Z tego powodu bez problemów panele winylowe stosować można w pomieszczeniach, w jakich coś się może zachlapać, na przykład kuchnie czy łazienki. Bardzo łatwe jest też czyszczenie takich paneli. W wielu przypadkach trzeba je tylko dobrze odkurzyć, a jeśli pojawi się konieczność umycia, to można to zrobić za pomocą delikatnych preparatów.

Panele winylowe są łatwe do ułożenia, jeżeli ktoś ma odrobinę pojęcia o pracach manualnych to może to zrobić samemu. Ale będzie się z tym wiązać jedna wada, a mianowicie konieczność naprawdę dokładnego przygotowania posadzki. Musi być ona idealnie prosta, gdyż każda nierówność może mogą spowodować ułamanie dość delikatnych zamków. Z tego też powodu przy montażu niezwykle ważną sprawą jest też użycie odpowiedniego podkładu, przeznaczonego pod ten właśnie rodzaj paneli.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY