Każda strona w internecie musi zostać umieszczona na jakimś serwerze komputerowym, aby mogła normalnie funkcjonować. Jeśli ktoś będzie miał ochotę, to może to zrobić nawet na komputerze w domu podłączonym do internetu, ale z wielu powodów to jednak nie jest najlepsza opcja. Szczególnie że do dyspozycji jest kilka możliwości, darmowych albo rozpoczynających się już od kilku złotych miesięcznie. Największym zainteresowaniem obecnie się cieszy hosting współdzielony. W jego przypadku na jednym fizycznym serwerze działa między kilka a kilkanaście kont, i każde z nich ma dostęp do pełnych zasobów sprzętu, czyli dysku, pamięci i procesora. Nie trzeba znać się na administracji, ponieważ wszystkim zajmować się będą administratorzy od dostawcy usługi.

Ciekawie wyglądają też ceny, zaczynające się niejednokrotnie od paru złotych miesięcznie, lecz takie rozwiązanie może się nie sprawdzić przy większych stronach. Dla nich znacznie lepszym rozwiązaniem będzie hosting VPS serwer, jaki ma tę zaletę, że każde z kont otrzymuje określone zasoby na wykorzystanie. Dzięki temu nie będzie niebezpieczeństwa, że z powodu zbyt dużego obciążenia innych kont na maszynie nagle jakaś nie będzie działała.

Jeśli i to będzie niewystarczające, to można umieścić swoją stronę na dedykowanym serwerze, czyli na całkowicie niezależnym fizycznym komputerze. W ofercie dużej ilości firm znajdują się też takie usługi jak hosting WordPress SSD. Są to konta skonfigurowane specjalnie pod potrzebę konkretnego programu, dzięki czemu zapewnią one wysoką stabilność i wydajność pracy.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY