Nie każdego stać na nowe auto, które dopiero co zjechało z linii produkcyjnej i wspaniale prezentuje się w salonie samochodowym. Z tego powodu wielu z nas wyszukuje okazji w Internecie czy też w komisach samochodowych czy miejscowych ogłoszeniach, chcąc zakupić odpowiednie auto za właściwą cenę. To smutne nie jest to bezproblemowe, albowiem oszuści wyraźnie zacierają ręce na nich nie podejrzewających potencjalnych kupców.

Na szczęście są pewne zasady, jakimi trzeba kierować się przy kupnie auta, aby nie popełnić jednego z najogromniejszych, kosztujących nas masę pieniędzy błędu. Co w takim razie należy robić? Po pierwsze, nie wierzmy w cuda – jeżeli na rynku jakieś auto kosztuje mniej więcej tyle samo, z różnicą kilkuset złotych, to znalezienie okazji wartej parę tysięcy mniej musi wzbudzać podejrzenia. Nie ufajmy w cuda – bądźmy podejrzliwi, sprawdzajmy. Mamy do tego prawo, a właściwie jest to skonstruowany przez nas obowiązek – jeżeli już jedziemy po auto, to weźmy ze sobą profesjonalistę, mechanika, najprzyzwoiciej takiego, który ma własny sprzęt umożliwiający sprawdzenie auta pod kątem tego, co przeszedł przez cały czas eksploatacji, a wierzcie, że zdarzają się naprawdę cuda – należałoby również wykorzystać czy warto stosować płukanke do silnika. Kto nie słyszał historii o znajomym, jaki zakupił rzekomo okazyjnego mercedesa, nie sprawdził go, a po jakimkolwiek czasie okazało się, że jest to połączenie dwóch aut? Niewiarygodne a jedna zdarza się. Jeśli nie mamy możliwości zabrania ze sobą mechanika, po prostu poprośmy właściciela o możliwość udania się do stacji kontroli pojazdów, tam na pewno sprawdzą auto i wydadzą werdykt, jeśli nie będzie na to pozwalał, to oznaka, że na pewno coś ukrywa.

Kolejna kwestia to dokumenty – pamiętajmy, żeby je sprawić, jakkolwiek nie wierzmy w nie jak w świętość, pieczątki bowiem nie są skomplikowane do podrobienia. Mówi się, że wypadki chodzą po ludziach, ale równolegle każdy z nas myśli, że przenigdy w życiu nic złego mu się nie stanie, w takim razie właściwie po co ma się ubezpieczać? Tym znacznie bardziej po co ma ubezpieczać swoje auto od wypadku, jakkolwiek jest należytym kierowcą.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY