Duża część dzieci przed osiągnięciem dorosłości zużyje do kilkudziesięciu par butów, chociaż zużywanie to niejednokrotnie będzie mocno na wyrost. Wynika to z faktu, że stopy dzieci tak szybko rosną, że z reguły co kilka miesięcy kupować trzeba kolejny komplet. Niejednokrotnie buty, z jakich dziecko już wyrosło nie są wcale mocno zniszczone, i wtedy kusi żeby je sprzedać. Jednak nie należy robić tego, gdyż wnętrze butów dopasowuje się szybko do stóp noszącego, i kolejny właściciel to niestety przejmie. Zdecydowanie należy też unikać wybierania najtańszego obuwia, tylko z tego powodu że nie kosztuje ono dużo. W wielu przypadkach tego typu buty są kiepsko wykonane, ciężkie i mało wygodne. Jeżeli maluch będzie długo w takich chodził, to może się nawet nabawić jakiś zmian w stopach, jakie będą wymagały ortopedycznego leczenia.

Dużo lepiej jest jednak nieco dołożyć, ale kupić faktycznie obuwie, które będzie wygodne i bezpieczne w noszeniu. Ciekawą opcją na takie zakupy jest polowanie na promocje, jakie wiele sklepów urządza co jakiś czas. Na przykład można zaglądać co jakiś czas do sklepu takiego jak https://riccardo.pl/kategorie/kapcie-dla-dzieci/superfit i sprawdzać w nim, czy któreś z produktów nie przeceniono. Przy wyborze butów należy się kierować paroma istotnymi zasadami. Po pierwsze stawiać należy na popularne i znane marki, co do jakich ma się pewność, że zapewniają produkty dobrej jakości. Buty wykonane być powinny z dobrej jakości materiałów, a podeszwa nie może być zbyt twarda, gdyż będą wtedy niewygodne do noszenia.

Sporo uwagi należy zwrócić na właściwe dobranie rozmiaru. Jest zalecane aby po ubraniu pozostawał mnie więcej centymetr wolnego miejsca, dzięki temu nie powinno być problemu że buty szybko staną się za ciasne. Co ważne, mierzyć je należy na obie stopy, ponieważ zdarza się niejednokrotnie, że jedna może mieć większą długość od drugiej. W zimowych butach, do jakich się zakłada grubsze skarpety, zapas ten może być nieco większy. Na pewno unikać jednak należy wybierania obuwia za dużego dużego na tak zwany zapas, bo wówczas łatwo o wyrobienie złych nawyków przy noszeniu.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY