Budowa wymarzonego domu wiązać się będzie z wieloma obowiązkami. Nie można sobie tak zwyczajnie zrobić wykop pod fundamenty, zalać je betonem i rozpocząć stawianie ścian. Należy również współpracować z kilkoma fachowcami, a jeden z nich to geodeta. Jego pomoc jest potrzebna w kilku przypadkach.

Pierwsze spotkanie często ma miejsce jeszcze przed zakupem działki, między innymi po to żeby dokładnie poznać jej granice. Bardzo się to także może przydać do postawienia ogrodzenia, aby nie było niepotrzebnego sporu z którymś z sąsiadów. Jeśli się ma wybrany plan budynku trzeba go ustawić w odpowiedni sposób na obszarze działki. To również będzie zadanie geodety, który wszystko zrealizuje w oparciu o mapę projektową. Na mapie umieszcza się zarówno sam budynek mieszkalny, jak też niezbędne instalacje.

Jeśli dokumentacja zostanie zatwierdzona i właściciel otrzyma zezwolenie na rozpoczęcie budowy, to koniecznie wyznaczyć należy na działce obszar, na jakim zostanie postawiony budynek. To również należeć będzie do obowiązków geodety, który musi w tym celu zamontować w gruncie specjalne znaki. Mają one duże znaczenie, bo w oparciu o nie będą wykonywane fundamenty. Przy tych pracach jest również do ustalenia dokładne położenie wszystkich instalacji, jeżeli będą one przebiegać pod powierzchnią. Ale to jeszcze nie wszystko, bowiem geodeta z firmy https://horyzontgeodezja.pl/ będzie się jeszcze raz musiał pojawić na terenie budowy, już po jej skończeniu, żeby dokonać pomiarów końcowych i zobaczyć czy wszystko zostało zrobione zgodnie z założeniami.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY