Większość z nas słyszy od małego, że trzeba dbać o stan swoich zębów, najlepiej szczotkując je co najmniej dwa razy dziennie. Ale nie mniej ważne jest to, aby je także regularnie sprawdzać u dentysty, co na pewno pozwoli zaoszczędzić różnych kłopotów. Lekarze zalecają, żeby taki przegląd wykonywać przynajmniej raz na rok.

W części gabinetów nie będzie on nic kosztował, w pozostałych będzie trzeba za niego zapłacić jakąś niewielką opłatę. Podczas przeglądu dentysta sprawdzi dokładnie stan całego uzębienia, ale także i dziąseł, czy coś się z nimi nie dzieje. Jeżeli znalezione zostaną jakieś ubytki, to z reguły będą one niewielkie i szybkie do zaplombowania.

Jeżeli jednak ktoś sobie zaniedba taki przegląd, to konsekwencje mogą być bardziej poważne. Wykonanie małej plomby nie będzie kosztowało więcej niż 300 złotych. Ale jeśli taka dziura się powiększy i trzeba będzie zrobić leczenie kanałów, to do kosztów dojdzie kolejne kilkaset złotych, czyli kilkukrotnie więcej. Do tego pojawić się mogą mocne bóle i stan zapalny, a za takimi atrakcjami z pewnością nikt nie tęskni. A zbyt duży ubytek w skrajnej sytuacji może doprowadzić do usunięcia zęba, który niestety już nie odrośnie.

Z tego też powodu naprawdę warto co najmniej raz w roku odwiedzić dentystę. Jeśli ktoś nie ma swojego sprawdzonego, to może poszukać w internecie. Po wprowadzeniu w wyszukiwarce hasła protetyka warszawa otrzyma listę dentystycznych gabinetów, podczas wyboru warto kierować się opiniami klientów, które również bez żadnego problemu się znajdzie.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY