Nie każdego z nas stać na kosztowny hotel. Głównie w sezonie letnim, inaczej w miesiącach począwszy od połowy czerwca a skończywszy w drugiej połowie sierpnia, kiedy to hotele są najdroższe dla turystów. Można skorzystać z promocji, atrakcyjnych pakietów wypoczynkowych, jakkolwiek to wciąż są oferty dla ludzi z trochę o wiele bardziej majętnymi portfelami.

Wobec tego również w okresie letnim najogromniejszą furorę robią noclegi blisko morza w prywatnych kwaterach – przekonaj się pokoje Łeba. Jeżeli hotel kosztuje przeciętnie trzysta pięćdziesiąt złotych za dobę, to kwaterę o niższym standardzie, niemniej jednak w identycznie atrakcyjnym miejscu, możemy posiadać nawet za dwadzieścia złotych. Jeśli do tego doliczyć wyżywienie, nieraz oferowane wraz z pobytem, możemy bawić się nad samym morzem niemalże za darmo a już z pewnością za ułamek tej ceny, jaką musielibyśmy zapłacić pragnąc przebywać w eleganckim hotelu.

Informacje o odpowiednich gospodarzach rozchodzą się przeważnie pocztą pantoflową. Znajomi byli, w takim razie polecają innym w największym stopniu interesujące miejsca. To przykre bywa w następstwie tego tak, iż najlepsze kwatery są praktycznie cały sezon już zajęte oraz mała jest szansa aby się do nich dostać. Pozostaje w takim razie pytać wśród znajomych którzy już byli oraz rezerwować sobie wcześniej.

Utarło się twierdzenie, że noclegi czy to w hotelach lub w prywatnych kwaterach położonych najlepiej, bowiem tuż przy morzu, muszą mnóstwo kosztować. Wiele w tym prawdy, niemniej jednak to wszystko zależy jeszcze od tego, gdzie tego noclegu wypatrujemy. Jeżeli wyjeżdżamy do popularnego i drogiego kurortu, na przykład do Międzyzdrojów, to powinniśmy liczyć się z tym że w takim miejscu nasz portfel skurczy się o wiele prędzej niż na przykład wtedy, gdy zdecydujemy się na noclegi Władysławowo niedaleko morza w innej, mniejszej miejscowości. Powróćmy jeszcze na chwilę do Międzyzdrojów i porównajmy cennik. Ryba ze smażalni, lub sądzicie iż wszędzie kosztuje tyle samo?

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY