PCV jest bardzo często używanym materiałem, ze względu na szereg posiadanych zalet. Nie tylko można je spotkać w mieszkaniach i domach, lecz bardzo chętnie sięga też po niego przemysł. To tworzywo sztuczne wykazuje całkowitą odporność na wodę i wilgoć, lecz również i wielu chemicznych związków, dlatego bardzo dobrze się sprawdza jako różne osłony. Folia PCV jest z jednej strony elastyczna, i może być wielokrotnie zginana we wszystkie strony, bez ryzyka jakiegoś pęknięcia.

Posiada przy tym duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu nie istnieje duże ryzyko zniszczenia elementów, które zostały z niej zrobione. Z tego też powodu właśnie taka folia PCV bardzo często jest stosowana na rozmaite kurtyny paskowe. Mają one formę nachodzących na siebie pionowych pasków, jakie da się rozsunąć żeby przejechać wózkiem albo przejść. Przy takich kurtynach istotna będzie jedna jeszcze rzecz, a mianowicie termiczna izolacja. PCV to materiał, który chroni przed utratą temperatury w dużo lepszym stopniu niż chociażby drewno.

Przez to przegrody wykonywane z niego są bardzo funkcjonalne i wygodne, bo nie trzeba ich otwierać, a jednocześnie są świetną barierą oddzielającą dwa pomieszczenia o różnej temperaturze. O ile w przypadku kurtyn używane folie mają nawet kilka milimetrów na grubość, to przegrody spawalnicze potrzebują folii znacznie cieńszej. Która jak pokazuje praktyka w pełni pochłania szkodliwe dla ludzi promieniowanie świetlne.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY