W wypadku opon samochodowych istotą jest pomiędzy innymi stan bieżnika. Od niego to zależy, czy możemy zostać dopuszczeni do jazdy pojazdem. Jeżeli bieżnik jest nadzwyczaj starty w zasadzie mówimy, że pojazd jeździ na „łysych oponach”. Wówczas auto nie powinno wyjeżdżać na drogę, bo stwarza niebezpieczeństwo również dla innych kierowców, jak oraz dla samego siebie. Zatem w przypadku startego bieżnika należy wymienić opony na pionierskie. Co prawda tak nazwany „niedzielny kierowca” nie zna tego problemu, gdyż sporadycznie użytkuje własny pojazd, ale są sytuacje, gdzie oraz on jest zmuszony do zmiany opon.

Świetnie bo wiemy, że ogumienie ma obowiązek być zmieniane chociaż raz do roku – https://mobilnawulkanizacja-szczecin.pl/. Ze względu na powierzchnie i temperatury rozróżniamy opony na sezon letni (obejmujący także wiosnę) oraz zimowy (z jesienią włącznie). W owym czasie to należy wymienić opony, niemniej jednak każda bardziej zorientowana osoba będzie wiedzieć, iż nie jest to niezbędność, albowiem możemy zakupić tak nazywane opony całoroczne.

Mamy prawo jednak mieć komplet opon letnich oraz zimowych i jeśli godnie eksploatujemy swój pojazd, zamiast co roku kupować pionierskie możemy je zmieniać, dotąd do póki nie stracą swej przyczepności. Co ważne mamy kilka rodzajów bieżnika w zależności od tego po jakiej powierzchni będzie poruszał się samochód. Może to być bowiem jazda terenowa po drogach gruntowych, gdzie wtedy opony mają bieżnik gruby, wypukły oraz głęboki. Kiedy tak właściwie podróżujemy po miejskich ulicach oraz autostradach perfekcyjne są opony bieżnikowane drobnymi oraz stosunkowo płaskimi rowkami, a w przypadku powierzchni pośredniej pomiędzy terenową, a uliczną najlepiej sprawdza się bieżnik o rowkach średniej głębokości.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY