Za pracę za granicą można zdobyć zwrot nadpłaty podatku opłacalnego. Pracownicy, którzy byli zatrudnieni prawnie są w stanie sami postarać się o jego odzyskanie lub też zwrócić się o wsparcie do firmy, która zrobi to za nich. Procedura odzyskiwania podatku ma okazję trwać od trzech miesięcy do około pół roku. Czas wyczekiwania zależy od procedury w danym kraju oraz od trafnego przygotowania potrzebnej dokumentacji.

Wartość zwrotu podatku uzależniona jest z kolei od ustalonej sumy wolnej od podatku, jaka dla każdego kraju jest inna – zobacz biuro rachunkowe holandia. Niezbędnym szczegółem przeprowadzenia pełnej procedury jest posiadanie specyfikacji od pracodawcy, która weryfikowałaby nawiązany stosunek pracy.

Jest odpowiedzialny ona naszemu formularzowi PIT, jaki otrzymujemy od pracodawców na początku oryginalnego roku rozliczeniowego. Na polskim rynku działa dużo firm proponujących pomoc przy uzyskaniu zwrotu podatków za pracę za granicą. Pobierają one prowizję od uzyskanej kwoty. Wybierając jednakże profesjonalną jednostkę, mamy gwarancję, że pełna procedura przebiegnie sprawniej, a my zaoszczędzimy cenny czas.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY