Naukowcy udowodnili, iż herbaty mają właściwości zapobiegawcze próchnicy.. Osoby, jakie piją herbatę posiadają mnóstwo mniej dziur w zębach bo ma ona substancje które zapobiegają rozwojowi płytki nazębnej. Bardzo istotne jest to by napoje były nie słodzone. Cukier powoduje uszkodzenie szkliwa a to prowadzi do próchnicy i wizyty u dentysty. Herbaty maja niezwykle ogromną zawartość fluorków, jakie oczyszczają nasza idealna jamę ustną z drobnoustrojów oraz innych bakterii.

Wskutek tego w Japonii herbaty pije się kilkanaście razy dziennie przede wszystkim po posiłkach. Próbowano wielu metod zapobiegania próchnicy od wykorzystywania przeróżnych ziół, po płukanki lecz najskuteczniejsza forma zwalczania bakterii była herbata. Jest to perfekcyjna wiadomość dla miłośników herbaty – alternatywa to landcafe. Nie powinni rezygnować z wrażliwego smaku i aromatu herbat, które równocześnie leczą. Na początku do grupy herbat jakie powodują ładny i zdrowy uśmiech zaliczała się herbata zielona ale dziś do tej grupy możemy także dopisać czarna herbatę, która ma tożsame właściwości jak poprzednia.

Nadal możemy spotykać się ze znajomymi na herbacie gdzieś w kawiarni oraz nie musimy się o nic troskać a dzieci nie muszą odmawiać sobie jedzenia słodyczy. Oczywiście z umiarem. Nasze zęby będą zdrowe a uśmiech piękny. Zielona czy czarna nie ma obaw, iż nam to zaszkodzi. Herbata jest nie tylko idealna w smaku. Rozmaite rodzaje herbat mają też pozytywny wpływ na organizm człowieka. Na przykład biała herbata wyśmienicie wpływa na stan cery oraz zdrowie.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY