Aktualnie świadomość naszych mieszkańców w kwestii dbania o zęby cały czas rośnie. Wynika to z coraz lepszych past oraz szczoteczek, w tym często wykorzystywanych modeli z obrotowymi głowicami, ale też i regularnie wykonywanym przeglądom. Te są bardzo ważne i w żadnym wypadku nie powinno się o nich zapominać, bowiem od tego będzie zależało, czy w przyszłości zaczną się pojawiać spore problemy czy też nie.

Duża część gabinetów takie przeglądy oferuje całkowicie za darmo, także przy NFZ liczyć można na jeden w ciągu roku. I właśnie z taką częstotliwością należy je wykonywać, bowiem okres ten pozwoli na wyłapanie nowo powstałych ubytków, które zaczęły się pojawiać. Po pierwsze doświadczony dentysta przy takim przeglądzie powinien dokładnie sprawdzić stan wszystkich zębów, lecz również jamy ustnej i dziąseł. Jeśli zauważone zostaną jakieś ubytki, to należy zająć się nimi jak najszybciej.

Założenie małej plomby to koszt w okolicach dwustu złotych, jeżeli ma być ona zrobiona z materiału dobrej jakości. Ale jeśli ubytek się powiększy i trzeba będzie na przykład rozpocząć leczenie kanałowe, to koszty zwiększają się przynajmniej parę razy. Dużo więcej kosztować będzie wstawienie sztucznych zębów po usunięciu prawdziwych, przy implantach będzie to nawet do kilku tysięcy. Dlatego też należy pamiętać o takich przeglądach, bo pozwolą oszczędzić wiele pieniędzy. A jeśli ktoś potrzebował będzie znaleźć dobrego dentystę, to może w wyszukiwarce wpisać hasło rtg zęba warszawa centrum i przeglądnąć otrzymane wyniki.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY