Gdy nadejdą letnie upały w ogrodach przy wielu domach zaczynają się pojawiać napełnione wodą baseny. Nie ma potrzeby jechania wtedy nad jezioro, rzekę czy któryś z prawdziwych basenów, żeby zażyć trochę ochłody, bo w każdym momencie można wejść do swojego. Takie baseny są oferowane w dużej ilości wersji, z tego też powodu przed zakupem warto zastanowić się dobrze, czego się dokładnie potrzebuje.

Najtańsze i najmniejsze są baseny w wersji dmuchanej, przede wszystkim przeznaczone dla maluchów. Rozkłada się je bardzo szybko, i po wlaniu wody dzieci mogą się oddać świetnej zabawie. Nieco większą i bardziej wytrzymałą wersją basenów są modele rozporowe.

Na górze posiadają one wzmocniony kołnierz, który zapewnia dużą wytrzymałość całej konstrukcji. Jeżeli z przyjemności wodnych skorzystać by też chcieli dorośli, to warto rozważyć zakup modelu stelażowego. W jego przypadku cała konstrukcja opiera się na aluminiowej lub stalowej ramie, co pozwala na dużo większą powierzchnię i głębokość. Baseny stelażowe mają prostokątny lub okrągły kształt, często na ich wyposażeniu znajduje się także metalowa drabinka.

Jeżeli ktoś jest zainteresowany kupnem takiego basenu, to może sprawdzić ofertę firmy renovey.com/pl/. Przy okazji zaopatrzyć się powinien w kilka akcesoriów, jakie z pewnością mocno się przydadzą podczas użytkowania basenu. Na przykład warto pomyśleć o zamówieniu maty na dno, która zabezpieczy przed przypadkowym uszkodzeniem. Przyda się także pokrywa na górę, żeby do basenu nie wpadał kurz i liście, a także komplet łatek do ewentualnej naprawy.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY