Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Wykończenie wnętrz – do czego można wykorzystać korek

Architekci i projektanci poszukują bez przerwy coraz to nowych wykończeniowych materiałów, za pomocą jakich realizować by mogli swoje wizje i pomysły. W ostatnim czasie coraz popularniejszy staje się korek, i to z paru różnych powodów. Przecież znany jest doskonale każdemu miłośnikowi wina i szampana, ponieważ to właśnie nim są zamykane butelki. Ale kora z dębów rosnących w południowej Europie ma tak ciekawe właściwości, że znacznie wszechstronniej się ją wykorzystuje. Niezwykle popularne stają się w ostatnich czasach chociażby korkowe wykładziny.

Przede wszystkim bardzo elegancko i ładnie one wyglądają, do wyboru jest wiele różnych kolorów i faktur, przez co każdy będzie mógł coś ciekawego dla siebie dobrać. Ale warto także zwrócić uwagę na parametry użytkowe, a te przedstawiają się nad wyraz dobrze. Korek jako naturalny materiał daje we wnętrzu przyjemny mikroklimat, chroni też świetnie przed nadmiarem wilgoci i rozwojem grzybów i pleśni. Równocześnie ściany pokryte tym materiałem mają dużą odporność na zabrudzenia i wodę.

Bardzo ciekawie też się prezentują listwy zrobione z korka, które kładzie się w narożnikach między podłogą a ścianą. A jeśli ktoś będzie chciał, to może również pod panele czy deski użyć podkłady korkowe, charakteryzujące się dużą wytrzymałością i elastycznością. Dużo informacji w temacie korka, jak również sklepów które mają w ofercie produkty zrobione z tego właśnie materiału można znaleźć w internecie, na przykład po podaniu w wyszukiwarce hasła korek pod panele.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY