Sprzęt campingowy oraz przyczepa na najem

Obozowanie na campingu nie jest oczywiście bezpłatne, niemniej jednak agregacja wszelkich opłat nie przeraża letników. Opłacamy za osobę za dobę. Koszty nie są gigantyczne, a dzieci zawsze mają zniżki. Niekiedy są także upusty dla rodzin i przy dłuższych pobytach.

Płacimy także za ustawienie wozu lub przyczepy oraz pobieranie energii elektrycznej. Za pobyt z pupilem też czasami musimy dodatkowo zapłacić, chociaż nie jest to normą. Ewidentnie należy nie zapominać ażeby sprzątać po zwierzęciu i starać się, by nie zakłócało ono spokojnego odpoczynku innym urlopowiczom. W opłaty wliczona jest opłata klimatyczna oraz szansę korzystania z węzła sanitarnego. Opłaty kwater, jeśli takowe znajdują się w pobliżu campingu, też nie są gigantyczne.

Możemy nocować w domach turystycznych w sezonie zapłacimy około stu złotych, a mamy do dyspozycji cały domek (jeden lub ewentualnie dwa pokoje) z toaletą. Ze względu na niskie ceny, campingi cieszą się niezwykłą renomą. Ze wszystkich pól biwakowych w Polsce korzysta rocznie ponad sto tysięcy osób, a kilka procent stanową turyści z zagranicy. Pole biwakowe lub też pole namiotowe bądź też campingowe to miejsce ogrodzone, gwarantujące nocleg w namiocie, przyczepie bądź też domku turystycznym, które nie jest chronione. Pole namiotowe jest nieraz położone w jakimś interesującym miejscu: nad jeziorem, blisko morza, w malowniczym zakątku, niedaleko Parku narodowego, ruin zamku, jakiejś popularnej budowli.

Pole campingowe wyposażone jest w sanitariaty z prysznicami z ciepłą i zimną wodą oraz toaletami dopasowanymi dla ludzi niepełnosprawnych – jeżeli chcesz wynająć przyczepę, zobacz centrum campingowe. Są także podłączenia elektryczne dla przyczep campingowych, ławki, kosze na śmieci, miejsca na ognisko, a niekiedy także wypożyczalnia oprzyrządowania turystycznego czy sklepik spożywczy. Na polu biwakowym zawsze odnajdują się punkty poboru wody pitnej oraz podstawowe urządzenia sanitarne, takie jak prysznice, umywalnie, toalety. Teraz najwięcej pól campingowych mieści się w województwach: zachodniopomorskim, pomorskim, lubuskim, warmińsko – mazurskim i wielkopolskim, ponieważ odnajdują się ta w najwyższym stopniu atrakcyjne turystycznie obszary.