Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Protetyk oraz łatwe zęby – jakim sposobem mieć ładny uśmiech?

Sznur zdrowych, zadbanych zębów to nieodłączny szczegół aktualnego kanonu interesująca. Ważne jednak, żeby zęby były proste. Niestety, niedużo osób posiada idealny zgryz od urodzenia. Większa część z nas ma mniej, lub też bardziej prawidłowo usytuowane zęby. Takie małe niedociągnięcia poniekąd trudno odnotować.

Skutkiem tego nie wymagają one szczególnego leczenia. Czasami jednakże pojawia się poważny problem. Kiedy zęby stałe od samego początku absorbują niedobre miejsce w jamie ustnej, powodują wielki dokuczliwość u młodego pacjenta. Zarówno pod względem zdrowotnym, jak oraz estetycznym. Takie defekty należy jak najszybciej korygować. Im wcześniej nastąpi ingerencja ortodonty, tym prawidłowiej. Istnieją dwie najczęstsze przyczyny złego ułożenia zębów. Pierwsza, to ich zanadto masywna budowa, przez co zaczyna brakować miejsca w szczęce.

Drugi przypadek stanowi sytuację odwrotną, zęby są bardzo drobne i pojawiają się wolne przestrzenie. Kluczową metodą leczenia jest aparat ortodontyczny, w czym pomaga specjalista – stomatolog Warszawa Wola. Przy bardzo ciężkich wadach stosowany jest aparat stały. Składa się ze szczególnych zamków i drutu o słusznej grubości. Na każdy ząb jest naklejany zamek, a następnie przeciąga się prze niego drut. Taki układ wywiera wyznaczoną siłę na cały zgryz pacjenta, sprawiając przesuwanie się zębów. To właśnie dzięki właściwemu dokręceniu drutów, doktor nadzoruje sytuację.

Przy mniejszych wadach stosuje się aparat ruchomy. Jest on złączeniem drutów oraz akrylowych płytek. To mnie inwazyjne rozwiązanie, działające o dużo łagodniej. Człowiek w swoim życiu ma tylko dwa zestawy zębów. Pierwszy z nich to tak oznaczane mleczaki, jakie wypadają jeszcze w dzieciństwie. Ich miejsce zastępują zęby stałe, które towarzyszą nam do późnej starości. W podeszłym wieku większość z nich tracimy, i potrzebne staje się sztuczne uzupełnienie ubytków. Zajmuje się tym protetyka stomatologiczna. Nieraz w skutku nieszczęśliwego wypadku dochodzi do uszkodzenia czy nawet wyeliminowania wielu zębów. W owym czasie też nieodzowna jest pomoc protetyki. Zadanie lekarza polega na dopasowaniu do zgryzu pacjenta wyjątkowej protezy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY