Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Posadzka z desek – postaw na panele bambusowe

Drewniane podłogi z surowych desek, innymi słowy tak zwane „białe podłogi” wykorzystywane były nie tylko w wiejskich chałupach, jednakowoż oraz w drewnianych domach w mieście. W miastach przemysłowych, gdzie większość pracobiorców rekrutowała się z poszukującej poprawniejszego bytu ludności okolicznych wsi, pewne tradycje życia dziennego i sposobu urządzania domu przenoszone były naturalnie ze wsi.

Tak w takim razie, w naturalny sposób, w miejskich mieszkaniach, będących mieszkaniami robotniczymi uniwersalnie stosowano podłogi drewniane z surowych desek. Atrakcyjną opcją są także bambusowe podłogi – bambusowe podłogi. Kładzione były one na belkach podwalinowych, które od czasu do czasu układane były jawnie na gruncie. Powierzchnię pod posadzką wysypywano suchym piaskiem, jaki pełnił rolę izolatora oraz pochłaniacza wilgoci.

Na nim bezpośrednio układane były belki oraz do tych belek przybijana podłoga. Grubość desek podłogowych i ich szerokość oraz długość nie były jakoś znormalizowane, zależały od jakości dostępnego materiału. Tudzież z pewnością wszelkie ich wymiary były pokaźniejsze od desek podłogowych aktualnie dostępnych w sprzedaży. Jako jeden z najbardziej ekskluzywnych rodzajów posadzek stosowanych we wnętrzach mieszkalnych wykorzystane były (oraz dalej są) parkiety z dębowej klepki.

Nawet te najprostsze, układane w stereotypową „jodełkę” przydają wnętrzu dostojeństwa i elegancji. Pierwotnie posadzki drewniane wykonane z drzewa dębowego konserwowane były tylko przez woskowanie oraz polerowanie. Drzewo dębowe należy do najtwardszych oraz w najwyższym stopniu odpornych na ścieranie rodzajów drewna, w następstwie tego nienagannie nadaje się na posadzki. Poza tym, jego przydatność do takiego zastosowania podwyższa odporność na działanie wody oraz jasna barwa.

Wyszlifowane klepki dębowe, po nasyceniu woskiem osiągają głęboką, ciepłą barwę, a wyszlifowanie daje wrażenie czystości i przestronności wnętrza mieszkania. By podłoga nie utraciła połysku, woskowanie należy było systematycznie powtarzać, podobnie jak froterowanie i polerowanie. Przy znacznie bardziej intensywnej eksploatacji podłogi, jak na przykład w przedpokoju lub też pokoju dziecinnym.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY