Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Badania genetyczne proponowane w poradni endokrynologicznej

Choroby z jakimi można zgłosić się do profesjonalnej poradni endokrynologicznej dotyczą wszystkich schorzeń związanych z układem wewnątrzwydzielniczym. Najczęstszy motyw wizyty u endokrynologa to kłopoty powiązane z tarczycą, a więc z niewielkim gruczołem który znajduje się w obrębie szyi. Jego najważniejszym zadaniem jest wydzielenie dwóch wyjątkowo ważnych hormonów.

W gabinecie posiadający duże doświadczenie endokrynolog lidzbark warmiński zajmuje się diagnostyką i leczeniem pacjentów zmagających się ze schorzeniami tarczycy, przytarczyc, przysadki mózgowej, nadnerczy oraz innymi. Na dodatek można się tu skierować, gdy ktoś cierpi z powodu zaburzeń wzrastania oraz dojrzewania lub zmaga się z chorobami przemiany materii z otyłością i z cukrzycą.

Dodatkowo, kiedy inne schorzenia też wpływają na zmiany w hormonach, to również jest to przesłanką do zgłaszania się w takie miejsce. Dzięki temu, że profesor doktor habilitowany nauk medycznych Krystian Jażdżewski na równi z pracą medyczną prowadzi działalność naukową umożliwione jest to, by rozpatrywał przypadek pacjentów indywidualnie, na bazie najnowszych doniesień diagnostyczno – terapeutycznych. Użycie nowoczesnych standardów kuracji jest znakiem rozpoznawczym jego placówki.

Poza chorobami tarczycy leczone są tutaj również zaburzenia czynności przysadki mózgowej. Są nimi: hiperprolaktynemia, niedoczynność przysadki, guzki przysadki, czy czynne hormonalnie gruczolaki. U pacjentów stwierdzane są także choroby nadnerczy: guzki, gruczolaki nadnerczy czynne hormonalnie wydzielające kortyzol. Wiele pacjentek zgłasza się też ze względu na nadmierne wydzielanie androgenów, objawiających się zaburzeniami w cyklu miesiączkowym oraz nadmiernym owłosieniem. Poradnia będzie zajmować się również zaburzeniami metabolicznymi mającymi podłoże endokrynne, czyli nadwagą, zaburzeniami gospodarki węglowodanowej i lipidowej oraz osteoporozą.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY