Opublikowano:

Kobiety, które wstrząsnęły światem mody.

Oprócz projektowania bardzo lubię czytać. Szczególnie lubię biografię i lektury, które pozwalają mi połączyć moje pasję.  Dlatego tak bardzo spodobała mi się książka Bertranda Meyera-Stableya pt. „Kobiety, które wstrząsnęły światem mody”. Obowiązkowa pozycja dla osób, które w szybki sposób chciałaby dowiedzieć się trochę o historii powstania takich domów mody jak Prada czy Channel.

Książka przedstawia dwanaście kobiet, którym udało się znaleźć na samym szczycie. Kobiet, które sięgnęły po sukces i go osiągnęły.

Jak wyglądało ich życie, co je motywowało do działania, co sprawiło, że się nie poddały i same podbiły świat dotąd zdominowany przez mężczyzn?

Przede wszystkim upór i chęć realizowana swojej pasji, pokazania światu swoich projektów, wizji.

Jak mówił Carven : „Projektanci nie umierają tak długo, jak długo ich nazwiska pozostają markami” a Chanel dodaje: „Moda przemija. Styl pozostaje„.

Uważam, że jest to obowiązkowa pozycja dla osób, które zaczynają swoją przygodę z projektowaniem ubioru, lepiej uczyć się na błędach innych niż własnych.

W kolejnym artykule postaram się przybliżyć Wam sylwetki kobiet, które dla mnie są inspiracją do tworzenia, a ich życie czystą pasją twórczą.